Що треба знати про розміри очкової оправи

При виборі нової очкової оправи ми зазвичай спочатку звертаємо увагу на її зовнішній вигляд і лише потім, приміряючи її, перевіряємо, чи підходить вона, зручно сидить. Однак слід підкреслити важливість правильної посадки очкової оправи. Правильність положення очкової оправи на обличчі і комфортність відчуттів при її примірці повинні відігравати головну роль. Якщо оправа занадто вузька або, навпаки, широка, якщо довжина завушників не відповідає Вашим антропометричним параметрам, то не можна купувати навіть дуже сподобалася очкову оправу або модні сонцезахисні окуляри.

Очки

 

Основні геометричні параметри

Очкова оправа характеризується 4 основними геометричними параметрами: шириною (а1, а2) і висотою (b) рамок світлових прорізів, шириною містка (с) і довжиною завушників (d) (всі вимірювання в міліметрах).

Геометричні розміри очкової оправи

Ці параметри повинні відповідати вашим антропометричним особливостям і забезпечувати надійне та комфортне положення очкової оправи.

Вертикальний розмір рамки очкової оправи (b) грає важливу роль, якщо замовляєте прогресивні окуляри. При виборі модних вузьких (по вертикалі) оправ цей параметр повинен відповідати прогресивному дизайну очкових лінз (лікар-офтальмолог або оптик-консультант повинні перевірити відповідність мінімальної настановної висоти, зазначеної для обраних прогресивних лінз, і вертикальних розмірів обраної очкової оправи). Детальніше читайте у статті «Прогресивні лінзи».

Основні розміри очкової оправи у більшості «брендових» окулярів зазвичай вказуються на внутрішній стороні заушника. Наприклад, цифри «54 - 18 -145» на заушнике відповідають параметрам а, с і d. Перший розмір відноситься до ширини прорізу (54), потім через значок квадрата або риску вказується ширина містка (18), і далі через невелику відстань стоять цифри, що вказують довжину заушника. Вертикальний розмір рамки оправи вказується рідко. На деяких недорогих очкових оправах на заушнике може бути вказана тільки довжина заушника.

Зазначимо, що оправи сонцезахисних окулярів зазвичай крупніше оправ корегуючих окулярів, хоча це не завжди так, оскільки і в звичайні очкові оправи можуть бути вставлені кольорові або фотохромні окулярні лінзи. Оправи облягає форми (оправа згинається по обличчю) менш критичні до відповідності розмірів ваших даних.

При виборі нової очкової оправи або сонцезахисних окулярів орієнтуйтеся на розміри попередніх очок, носіння яких було для вас комфортним.

Майте на увазі, що повна ширина очкової оправи повинна відповідати ширині Вашого обличчя.

Визначення ширини очкової оправи

При визначенні повної ширини очкової оправи необхідно враховувати не тільки зазначені вище параметри (горизонтальні розміри прорізів і ширину містка), але і додати до них ширину шарнірних з'єднань, за допомогою яких заушники кріпляться до рамки оправи. Їх сумарна ширина зазвичай становить від 4 до 10 мм.

Ширину свого обличчя можна наближено визначити за допомогою лінійки, дивлячись у дзеркало (лінійка знаходиться на рівні перенісся). До кожного вуха краще докласти олівці по їх положення щодо лінійки визначається ширина обличчя.

Повна ширина обраної Вами очкової оправи не повинна відрізнятися від виміряної ширини Вашого особи більше ніж на 2-3 мм.

Також потрібно врахувати, що при широкій оправі і маленькому межцентровом відстані буде важко підібрати підходящу по діаметру лінзу. Бажано заздалегідь прорахувати максимальну ширину обраної оправи з урахуванням вашого міжосьової відстані. У цьому Вам допоможе ця форма и ця стаття.


Ви також можете ознайомитися з іншими статтями на тему оправ та лінз для окулярів: