Поради щодо використання контактних лінз

Ці нескладні поради допоможуть Вам безпечно і комфортно користуватися та доглядати за контактними лінзами.


Ретельний догляд за лінзами життєво необхідний для підтримки здоров'я очей.

Щоб отримувати максимум задоволення від контактних лінз, вони завжди повинні бути чистими і зручними. Ніколи не носіть лінзи довше, ніж рекомендує ваш лікар-офтальмолог. Дотримуючись простих рекомендацій, наведених тут, ви зможете насолоджуватися чітким, без проблемним зором.

Щодня перевіряйте свої очі. Якщо виникло помутніння зору, відчуття дискомфорту в очах або їх почервоніння, негайно зніміть контактні лінзи і зверніться до лікаря.

Перед початком...

Завжди мийте руки з милом (бажано без запаху) і ретельно витирайте їх чистим рушником без ворсу, щоб уникнути перенесення бруду і жирів з ваших пальців на лінзу і в око.

Інструкція по відкриванню упаковки.

Дістаньте з упаковки смужку лінз
 

 Увага!

 Не розривайте фольгу -це може пошкодити ваші лінзи

 Не відривайте фольгу від пластику.


 
 
olinzah2

Тримайте смужку так, як показано на фото: фольгою вниз, а пластиковим блістером -вгору


 

 

 
olinzah3
Відірвіть пластик від фольги, залишивши прикріпленим один край так, як показано.
 
Щоб дістати лінзу з блістера, використовуйте подушечку пальця.
 
 
 
 
Діставши лінзу, можна повністю відірвати пластиковий блістер.

 Не відривайте зайву фольгу. Залиште смужку з фольги цілою.

(Відривання фольги може пошкодити лінзи, які залишилися на смужці, або ускладнити їх відкривання)


Установка лінз.

Якщо ви берете лінзи в руки, намагайтеся робити це над плоскою поверхнею. Якщо ви вставляєте їх над раковиною, закрийте пробкою. Щоб не переплутати праву і ліву лінзи, першою завжди вставляйте і виймайте одну і тугіше.

Спочатку переконайтеся, що лінза не вивернута — край лінзи повинен підніматися вгору, а не бути вивернутим. Не переживайте, навіть якщо ви вставили лінзу не тією стороною, ви відчуєте незначний дискомфорт, але це не завдасть ніякої шкоди. Просто витягніть лінзу, промийте розчином і вставте правильно.

olinzah4 olinzah5

Вставити лінзу буде легше, якщо спочатку змочити її розчином.

 

olinzah6
Тепер покладіть середній палець своєї домінуючої руки на центр нижнього століття, а вказівним пальцем іншої руки міцно притримуйте верхню повіку біля основи вій.


 

 

olinzah7Продовжуйте дивитися на лінзу і обережно додайте її на кольоровій частині ока. 

 

olinzah8Подивіться вниз і обережно відпустіть спочатку нижню повіку, а потім верхню. Продовжуйте дивитися вниз протягом декількох секунд, щоб лінза правильно розмістилася в оці.

 

 

 

Виймання лінз

Перш ніж користуватися лінзами, вимийте і висушіть руки, як було рекомендовано в попередніх розділах.


olinzah9Дивіться вгору і покладіть вказівний палець домінуючої руки на край лінзи, стягуючи її вниз з кольоровою частини ока.
 

 


 

olinzah10Не опускаючи погляд вниз, стисніть лінзу між великим і вказівним пальцями. Не використовуйте нігті.

 

 

 

olinzah11Тепер дістаньте лінзу, притримуючи її вказівним і великим пальцями.

 

 

 

 

Очищення та дезінфекція лінз.

Якщо Ви користуєтесь контактними лінзами, які потребують очищення після кожного періоду шкарпетки, слід дотримуватися рекомендованої схеми очищення.

Ви можете використовувати розчин ReNu на всіх стадіях схеми догляду за лінзами: він очищає, промиває, дезінфікує, зберігає і зволожує Ваші лінзи. Крім того, якщо Ваш лікар порекомендував Вам багатоцільовий розчин ReNu МultiPlus, Ви отримаєте додаткову перевагу — видалення білка. Закривайте кришку, коли не користуєтеся розчином, і не використовуйте його після закінчення терміну, зазначеного на етикетці. Регулярно очищайте контейнер для лінз розчином ReNu і давайте йому висохнути. Не промивайте і не очищайте контейнер водопровідною водою.

Щомісяця міняйте контейнер, щоб уникнути інфекції.


Як протирати і промивати лінзи?

За винятком випадку, коли Ви носите одноденні лінзи , більшість професіоналів рекомендує щодня протирати і промивати лінзи, щоб бути впевненим, що з них вилучено весь бруд і слиз. Спочатку покладіть на долоню одну лінзу. Нанесіть на неї розчин ReNu. Протріть лінзу вказівним пальцем другої руки 20 секунд.

Вивернувши лінзу, повторіть процедуру. Тепер потрібно промити лінзу, щоб змити весь бруд, яка відокремилася від неї. Для цього нанесіть на лінзу більше розчину ReNu. Тепер лінза готова для дезінфекції..

 

Дезінфекція..

Щоденна дезінфекція лінз захищає очі від інфекції, яку можуть викликати мікроорганізми, що з'являються на контактних лінзах. Процес дезінфекції простий. Ви повинні лише наповнити контейнер розчином ReNu і покласти очищені лінзи у відповідні відділення. Залиште лінзи в контейнері на ніч. Вранці вони будуть готові до використання — додаткове промивання не потрібно.

 

Носіння лінз.

Ваш лікар-офтальмолог повинен був сказати Вам, як довго Ви можете носити лінзи спочатку і як поступово збільшувати час носіння до максимального. Не носіть лінзи довше максимального рекомендованого часу, навіть якщо ви в них дуже комфортно. Лікар-офтальмолог повинен регулярно оглядати Ваші очі.

Щодня перевіряйте свій очі, щоб переконатися, що Ваш зір чітке, очам комфортно, вони мають здоровий вигляд і не почервоніли. Якщо це не так, негайно припиніть носити контактні лінзи і зверніться до свого лікаря-офтальмолога.

 

Ви також можете ознайомитися з іншими статтями на тему м'яких контактних лінз: