Засоби для догляду за м'якими контактними лінзами

Для догляду за контактними лінзами є широкий асортимент різних засобів. Пропонуються розчини для різних етапів щоденного догляду за контактними лінзами: розчини для очищення, для зберігання контактних лінз, дезінфікуючі розчини, сольові розчини для ополіскування і ін

Однак у всьому світі широке поширення отримали багатофункціональні розчини (МФР), використовувані для всього циклу догляду за контактними лінзами. Для очищення та дезінфікування контактних лінз застосовуються також пероксидні системи.

Багатофункціональні розчини

– універсальні засоби, що застосовуються для очищення, ополіскування, дезінфекції та зберігання контактних лінз. Вони не вимагають використання інших засобів для щоденного догляду за контактними лінзами. В даний час МФР є найпоширенішим засобом для щоденного догляду за контактними лінзами. Багатофункціональні розчини з позначкою «Для чутливих очей» можуть використовуватися пацієнтами, у яких виникає алергічна реакція на інші багатофункціональні розчини.

Приклади багатофункціональних розчинів різних виробників:

Пероксидні системи

– це системи для щоденного догляду за контактними лінзами, засновані на застосування дезінфікуючих властивостей розчину перекису водню. З допомогою пероксидних систем можна виконувати весь цикл щоденного догляду за контактними лінзами. Зазвичай пероксидні системи забезпечені спеціальними контейнерами, в які поміщають контактні лінзи для обробки і зберігання. Пероксидні системи ефективно очищають і дезінфікують контактні лінзи, не викликають алергії. Після обробки в пероксидних системах контактні лінзи, як правило, повністю готові до застосування (читайте інструкцію по застосуванню). Популярність пероксидних систем стримується їх більш високою вартістю порівняно з МФР.

Приклади пероксидних систем різних виробників:

Ферментні очисники

– застосовуються для видалення білкових відкладень з поверхні контактних лінз. Таку глибоку очистку зазвичай проводять 1 раз на тиждень. Вона потрібна, якщо носять контактні лінзи з терміном заміни три місяці і довше, або якщо у пацієнта спостерігається схильність до інтенсивному відкладенню білків на контактній лінзі. Застосування ферментних очищувачів призначає лікар. Ферментні засоби випускаються у вигляді таблеток, які слід перед застосуванням розчинити в розчині для дезінфікування (зазвичай у МФР), яким заповнюють контейнер для зберігання контактних лінз. Перед зануренням контактної лінзи в ферментний розчин її слід очистити і помити, використовуючи зазвичай застосовувані засоби -багатофункціональні розчини. Звичайна тривалість ферментної обробки – 15 хвилин (або як зазначено на упаковці). Після ферментної очищення контактні лінзи виймають з контейнера, очищають і обполіскують, як при звичайній щоденній очищення. Після цього контактні лінзи для дезінфекції і зберігання поміщають в попередньо промитий контейнер зі свіжим розчином.
 

Щоденні білкові очисники

– це розчини для видалення білкових відкладень при щоденній обробці контактних лінз. Вони застосовуються на етапі дезинфікування контактної лінзи разом з багатофункціональним розчином. Перед їх застосуванням необхідно очистити і обполоснути контактну лінзу, використовуючи МФР. Потім слід наповнити контейнер для контактних лінз свіжим МФР і капнути в кожен контейнер по краплі білкового очисника. Далі контактна лінза дезінфікується як зазвичай. (Читайте інструкцію по застосуванню щоденних очисників.)


Ви також можете ознайомитися з іншими статтями на тему м'яких контактних лінз: